Przeskocz do treści

Schola młodzieżowa „Les Fleures”

Schola młodzieżowa przy Parafii Świętej Trójcy została założona w 1974 r. przez Ks. Józefa Rącza. Pierwszym prowadzącym była Pani Halina Bogutyn. W skład zespołu wchodziło 6 śpiewających dziewcząt, trzech gitarzystów i grający na instrumencie klawiszowym. Po odejściu z parafii Ks. Rącza scholą zaopiekował się pan organista Konstanty Gurtat.
Kolejna zmiana prowadzącego nastąpiła przy zmianie proboszcza. Dziekanem w Radzyniu Podlaskim został Ks. Zbigniew Chaber, który zaproponował kierowanie śpiewem młodzieżowym Panu Wojtciechowi Kwiatkowi, co trwa do dnia dzisiejszego. Schola parafialna zajmuje się śpiewem na Mszy Świętej młodzieżowej o godzinie 15.00 w każdą niedzielę i święto.
Jej członkowie wchodzą w skład służby muzycznej Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Schola gra również na prymicjach kapłańskich, spotkaniach opłatkowych. Uczestniczy w imprezie zwanej ?Kolędobraniem" organizowanej przez Radzyński Ośrodek Kultury. Reprezentuje również naszą Parafię na diecezjalnych festiwalach piosenki religijnej. Występując na scenie przybierała różne nazwy: ?W drodze" ?Niekoniecznie", ?Les Fleures". Najważniejsze osiągnięcia zespołu to:
Zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej ?Z Maryją do Chrystusa" w Suwałkach 1998 r.
Wyróżnienie Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej - Żakeria '95 w Lublinie.
I miejsce na II Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej Siedlce '95.
I miejsce na I Podlaskim Festiwalu Pieśni Maryjnej '95 w Leśnej Podlaskiej.
II miejsce na II Podlaskim Festiwalu Pieśni Maryjnej '96 w Leśnej Podlaskiej.
III miejsce na III Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej Siedlce '96.
II miejsce na VI Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej Siedlce '99.
II miejsce w VII Festiwalu Piosenki Religijnej Siedlce '00.
II miejsce w IX Festiwalu Piosenki Religijnej Siedlce '02.