Przeskocz do treści

Katechezy przed chrztem

Katechezy dla rodziców i chrzestnych

?Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania? (KKK 1213)

Dlatego chrzest to wydarzenie RELIGIJNE, a nie część tradycji czy kultury. Chrzest rozpoczyna relację z Bogiem, dlatego jest wydarzeniem najważniejszym w chrześcijańskim życiu.
Mając to na uwadze ZAPRASZAMY RODZICÓW, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci, a także osoby, które pragną pełnić zaszczytną rolę RODZICÓW CHRZESTNYCH na katechezy, które pomogą im przygotować się do tego wydarzenia.
Udział w katechezach jest warunkiem koniecznym do podjęcia dalszej procedury przygotowania do chrztu w kancelarii parafialnej, a także do otrzymania zaświadczenia umożliwiającego zostanie Rodzicem Chrzestnym.
Katechezy odbywają się w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim w sali konferencyjnej w każdą pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca o godzinie 16.30.

Trzecie spotkanie, wprowadzające uczestników w Liturgię Chrztu Świętego, podczas którego wyjaśniane są znaki liturgiczne, odbywa się w parafii, gdzie odbędzie się chrzest.
Chrzty w Parafii Trójcy Świętej sprawowane są w trzecią niedzielę miesiąca (z wyłączeniem Wielkiego Postu i Adwentu) oraz w Wielkanoc i Boże Narodzenie.