Przeskocz do treści

Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym pw. Michała Archanioła, przy parafii Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim, powstała 25.05.1996 r. z inicjatywy ks. Sławomira Brodawki. Pierwszym liderem wspólnoty była Katarzyna Niewęgłowska.
Od VII 1999 do czerwca 2010 roku opiekunem grupy był ks. Krzysztof Chaciński, a liderem Maria Walencik. Obecnie wspólnotą opiekuje się ks. Michał Burdach a liderem jest Grażyna Śmiecińska. Spotkania modlitewne odbywają się co tydzień w poniedziałki po mszy św. wieczorowej, o 18.30. W ostatni poniedziałek każdego miesiąca modlimy się adorując Pana w Najświętszym Sakramencie. Na Adorację, podobnie jak na każde spotkanie, zapraszamy wszystkich chętnych.Tradycją naszej wspólnoty jest coroczne organizowanie czuwania modlitewnego w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Jednoczymy się na modlitwie uczestnicząc również w mszy św. ku czci patrona naszej wspólnoty Św. Michała Archanioła obchodząc ?dzień patrona?. W dniu 29 września w liturgii wspominamy Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archanioł Michał jest patronem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym działającej przy naszej parafii. Tego dnia obchodzimy ?imieniny? Wspólnoty. Każdego roku w maju organizujemy wyjazd dla wszystkich chętnych z terenu wszystkich parafii radzyńskich do Częstochowy na coroczne czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na błoniach Jasnej Góry.
W wakacje i ferie zimowe uczestniczymy w rekolekcjach tygodniowych przygotowywanych z myślą o formacji osób trwających we wspólnocie. Przez cały rok formacyjny bierzemy udział również dniach skupienia i weekendach modlitewnych. Większość wyjazdów o charakterze czuwań modlitewnych ma charakter otwarty i mogą w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani.