Przeskocz do treści

Służba liturgiczna

Służba Liturgiczna przy parafii św. Trójcy liczy obecnie 47 osób: 25 lektorów (wraz ze studentami) oraz 22 ministrantów. Opiekunami grup są: ks. Wojciech Stefaniuk oraz katecheta Piotr Skowron. Wspólnota ta ma wieloletnią tradycję, ponieważ ministrantami byli w przeszłości kapłani pochodzący z naszej parafii na czele z księdzem arcybiskupem Andrzejem Dzięgą.
Co 2 tygodnie spotykamy się na zbiórkach, na których ćwiczone są czytania, posługa przy ołtarzu. Przed wielkimi uroczystościami zwoływane są specjalne zbiórki, na których rozdziela się poszczególne funkcje liturgiczne.
Raz w miesiącu organizujemy mecze w piłkę nożną we własnym zakresie lub grając z inną parafią. Służy to naszej integracji oraz dawaniu świadectwa nie tylko w świątyni, ale również poza nią.
W zakrystii od wielu lat znajduje się kącik lektora i ministranta, na którym widnieje modlitwa przed i po mszy, dekalog ministranta, aktualne informacje i ogłoszenia, frekwencja za poprzedni miesiąc oraz to co najważniejsze, czyli grafik dyżurów. Każdego obowiązuje dyżur niedzielny, oraz dwa w tygodniu (poranny i wieczorny). Dla tych, którzy sumiennie chodzą na dyżury obowiązujące i dodatkowe, na koniec roku szkolnego czekają także nagrody.
Serdecznie zapraszamy drodzy Parafianie Waszych synów, wnuków, kolegów, aby wstąpili w szeregi Służby Liturgicznej, z pożytkiem dla nich samych jak również parafii. Warto się odważyć i rozpocząć tą niezwykłą przygodę na drodze swojej wiary.