Przeskocz do treści

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu radiowego 9 grudnia 1991 roku, początkowo działając jako stacja lokalna. Statut radiu nadał prowincjał oo. redemptorystów. W 1993 roku Radio Maryja uzyskało status nadawcy społecznego. W 1993 roku rozpoczęło nadawanie programu za pośrednictwem satelity.

Wkrótce po powstaniu Radio Maryja przy parafiach zaczęły organizować się koła przyjaciół tego radia wspierające toruńską rozgłośnię poprzez modlitwy oraz dary duchowe i materialne.

Koła Przyjaciół Radia Maryja to spontanicznie powstające grupy słuchaczy Radio Maryja, których połączyła miłość do Boga, do Matki Najświętszej, do Ojczyzny oraz pragnienie wspólnego działania na rzecz Nowej Ewangelizacji poprzez współpracę z Radiem Maryja. Koła realizują program formacyjny proponowany przez Radio Maryja, aby stawać się miejscem intensywnego wzrastania w wierze oraz podejmują dzieła ewangelizacyjne w swoich parafiach, środowiskach, odpowiadając na apostolskie powołanie do bycia świadkami Chrystusa. Poprzez wiele wspólnie podejmowanych inicjatyw, takich jak: spotkania dyskusyjne, modlitewne, wykłady, audycje, publikacje w prasie, internecie, apostolat dobrej książki i czasopism, angażują się w dzieło ewangelizacji, starając się dotrzeć do każdego człowieka z Dobra Nowiną o zbawieniu w Chrystusie.

Koła powstają po uzgodnieniu ze swoim proboszczem i z Radiem Maryja.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim powstało przed kilkunastu laty.

Początki istnienia naszego Koła były trudne. Dzięki wstawiennictwu Matki Bożej i prośbom zanoszonym do Jej Syna, trudne chwile zdołaliśmy przetrwać. Nasze Koło jest zarejestrowane dzięki byłemu dziekanowi ks. Janowi Czapskiemu. Dzisiaj nasze Koło ma wspaniałego opiekuna ks. Wojciecha, który bardzo się troszczy o rozwój duchowy i ilościowy uczestników.

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania sympatyków Radia Maryja i telewizji Trwam oraz tych wszystkich, dla których ważne są losy naszej Ojczyzny. Zachęcamy młodych, którzy są przyszłością naszego narodu - ? Nie lękajcie się? - są to słowa Św. Jana Pawła II.

Na naszych spotkaniach jest bardzo interesujący program. Zapalenie świecy, która mówi nam o obecności Chrystusa wśród nas. Modlitwa do Ducha Św., rozważanie Ewangelii z danej niedzieli. Jedna tajemnica różańca św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozmowy luźne na temat sytuacji w naszej Ojczyźnie, w Kościele i w świecie. Miłośnicy piosenek też coś dla siebie znajdą.

Spotkania odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca w dużej sali na górze przy kościele o godz. 13.00. Jeszcze raz serdecznie zaprasza cały zarząd.