Przeskocz do treści

Ogłoszenia parafialne

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                            4 czerwca 2023 r.

1. W naszej parafii, dzisiaj dzień Odpustu. Suma odpustowa o godz. 12,00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do uczestniczenia dzisiaj we Mszy św. i do przyjęcia daru odpustu zupełnego. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15.00.

2. Także dzisiaj gościmy w naszej parafii księży misjonarzy, którzy w dniach od 24 września do 01 października będą prowadzić Misje Ewangelizacyjne. Jako parafia pragniemy przygotować się do tego czasu. Przypominamy, że w ramach przygotowania do Misji w każdy wtorek jest odmawiany różaniec, w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez cały dzień jest adoracja Najświętszego Sakramentu a na stoliku przy wyjściu ze świątyni można wziąć obrazek Trójcy Świętej z modlitwą za misje.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa( Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 9.45 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.45 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Jana Pawła II, Ostrowiecka i Warszawska. Prosimy o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do różańca i funkcji dzwonników. Prosimy, aby były niesione wszystkie znaki religijne, chorągwie, obrazy.

4. W tym roku z Uroczystością Bożego Ciała łączymy też Rodzinny Wieczór Chwały połączony z Dniem Dziecka. Początek o godz. 18.00. W programie: modlitwa do Ducha Świętego, konferencja pary małżeńskiej, adoracja, zawierzenie rodzin z dziećmi. Dla dzieci także oddzielne zajęcia, warsztaty, zabawa. Na koniec ciasto, napoje, wata cukrowa, popcorn. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30.

6. W piątek, sobotę i niedzielę (9-11 czerwca) w Pratulinie Jerycho Młodych. Jest wyjazd dla młodzieży. Zgłoszenia do ks. Arkadiusza.

7. Ks. Bp Kazimierz Gurda udziela na piątek, 9 czerwca, dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed odpustem św. Antoniego (13 czerwca). W niedzielę, między Mszami będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek są przeznaczone na budowę kościołów w diecezji siedleckiej.

10. Bóg zapłać za ofiary:
- z racji poświęcenia pól: ul. Witosa – 450 zł.
- na potrzeby parafii: z ul. Warszawskiej – 100 zł.
- za ofiary dzisiaj złożone na tacę

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kania lat 63 z Włodawy, śp. Marianna Haraszkiewicz lat 83 z os. Bulwary, śp. Leszek Siłuszyk lat 63 z ul. Kościuszki, śp. Franciszek Gil lat 75 z Płudów. Pomódlmy się także za śp. Ks. Piotra Kowalskiego w 18 r. śm. Wieczny odpoczynek … .


Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.