Przeskocz do treści

Ogłoszenia parafialne

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                                8 grudnia 2019
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecamy ten ważny cel ofiarności Parafian i dziękujemy za złożone ofiary.

3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 przychodzą dzieci klas III (poświęcenie medalików) a po Eucharystii spotkanie ze św. Mikołajem.

4. W dniu dzisiejszym Legion Maryi przeżywa 19 r. powstania. Gratulujemy i zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15. Na tę Eucharystię zapraszamy też Róże Rodziców za Dzieci. Dzisiejsza Uroczystość to patronalne święto.

5. Roraty w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast w środę o godz. 18.00 i sobota o godz. 7.00 (z udziałem dzieci).

6. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. Zapraszamy zatem w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 za Ojczyznę zamówioną przez Solidarność.

7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III.

8. W sobotę po Roratach i śniadaniu będą dla dzieci warsztaty świąteczne (przygotowanie ozdób choinkowych z masy porcelanowej).

9. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Marek Weresa, doktorant na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Rekolekcje trwać będą do wtorku włącznie. W niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie. Porządek Mszy św. będzie jak w ubiegłych latach.

10. Zachęcamy do modlitwy w intencji Misji Ewangelizacyjnych w naszej parafii. Tekst modlitwy jest na stolikach przy wyjściu z kościoła.

11. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły pana organistę z opłatkiem. Porządek w tym tygodniu: ul. Warszawska z blokami, ul. Ostrowiecka z blokami i ul. Budowlanych.

12. Bóg zapłać za ofiary na misje: KRM z Radzynia Podl. zel. Stanisław Szczepaniuk – 200 zł. i KRM zel. Jarosław Ejsmont – 150 zł.

13. Bóg zapłać za ofiary na remont kaplicy św. Anny na cmentarzu: KRK z Białki zel. Marianna Kośmider – 280 zł., bezimienne z Branicy Radzyńskiej – 100 zł., ul. Spokojnej – 100 zł., ul. Warszawskiej – 50 zł., i 100 zł.

14. W dniach 6 i 7 grudnia Parafialny Zespół Caritas przy naszej parafii i Szkolne Koło Caritas przy I LO w Radzyniu Podlaskim, przeprowadzili zbiórkę żywności. Dziękujemy właścicielom sklepów i wszystkim darczyńcom za dobre serca. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas oraz wolontariuszom za zorganizowanie i pracę. Dary zostaną przekazane 155 rodzinom w dniu 14 grudnia.

15. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Wiesławę Jurkowską lat 61 z ul. Ostrowieckiej. Wieczny odpoczynek…