Przeskocz do treści

Ogłoszenia parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                           18 lutego 2024 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową - każdy piątek o godz. 16.00 lub 17.15; Gorzkie Żale - w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.15; Godzinki o Męce Pańskiej - w niedzielę o godz. 6.30.

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas drugich Szkoły Podstawowej i rodziców, po Mszy św. spotkanie.

3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

4. W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.15 i na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy „Bractwo Strażnicy Kościoła”.

5. W sobotę w parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim odbędzie się IX Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej, początek o godz. 10.00. Zapraszamy Koła Żywego Różańca. Dziękujemy za ciasto na Agapę.

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając ofiary do puszek.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. kan. dr Tomasz Bieliński Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej. Porządek Mszy św. - niedzielny. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas IV (po Eucharystii spotkanie) a na godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania (kl. VIII) oraz starszą młodzież, po Mszy św. spotkanie z Rekolekcjonistą. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w rekolekcjach.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – kolejny „ Wieczór Chwały”.

9. Od dzisiejszej niedzieli, diakon Michał Warakomski, rozpoczyna druga część praktyk pastoralnych. Życzymy owocnych i bogatych doświadczeń duszpasterskich.

10. Informujemy, że Rekolekcje Zawierzenia Jesusowi przez ręce Maryi, w naszej parafii, rozpoczną się 10 kwietnia a zakończą 13 maja.

11. W tym roku będzie organizowana kolejna Radzyńska Nocna Droga Krzyżowa( 22 marca).

12. Na prośbę Biskup Kazimierza Gurdy w każdą niedzielę o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec w intencji Ojczyzny. Odpowiedzialność za tę modlitwę będą ponosić Koła Żywego Różańca. Rozpoczniemy za dwa tygodnie, po rekolekcjach.

13. Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRK z Białki pw. św. Józefa zel. Dorota Domańska – 200 zł., KRK z Brzostówca zel. Zofia Walczyna – 250 zł.
- na potrzeby parafii: Gabrysia Ciemna z Brzostówca – 100 zł; bez. z Bedlna Radzyńskiego – 200 zł.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Burzyński lat 51 z os. Bulwary, śp. Józef Mitura lat 66 z Brzostówca i śp. Lucyna Szkot lat 74 z Białki. Wieczny odpoczynek…