Przeskocz do treści

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dzisiaj do puszek wolontariuszom fundacji.

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III i rodziców.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.15 i na Mszę św. o godz. 18.00. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszych szkół dziękujemy za ich pracę i życzymy Bożego błogosławieństwa.

4. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego. W Dzień Dziecka Utraconego czyli we wtorek podczas różańca i Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w tej intencji.

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek na różańcu o godz. 17.15 i na Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkim pracownikom służby zdrowia dziękujemy za posługę i składamy serdeczne życzenia.

6. W piątek Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej będzie przeżywał trzecią rocznicę powstania. Zapraszamy na różaniec, potem Eucharystia i Wieczór Chwały.

7. Również w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Ruch Światło-Życie.

8. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Intencję ofiarował NSZZ Solidarność. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

11. Bóg zapłać za ofiary na remont kaplicy św. Anny na cmentarzu: mieszkańcy Siedlanowa z racji poświęcenia nowej świetlicy – 300 zł., bezimienne ofiary z ul. Bohaterów – 200 zł., os. Bulwary – 100 zł., ul. Traugutta – 200 zł.

12. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ławkach są już wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy po wypełnieniu składać na tacę lub w zakrystii.

13. W przyszłym roku, od 26 kwietnia do 3 maja, w naszej parafii przeżywać będziemy ośmiodniowe misje ewangelizacyjne. Ich celem jest umocnienie wiary wiernych, którzy trwają przy Chrystusie i Jego Kościele, dotarcie do tych, którzy z różnych przyczyn od Chrystusa i Kościoła oddalili się i skierowanie się do tych, którzy Chrystusa i Kościoła nie znają. Prosimy wszystkich naszych parafian o modlitwę o dobre przygotowanie się do misji.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Kochnio lat 98 z Siedlanowa, śp. Jan Cybulski lat 78 z Białki, śp. Marek Siudaj lat 42 z Płudów i śp. Stefania Kandzia lat 85 ostatnio zamieszkała w Bułgarii. Wieczny odpoczynek…