Przeskocz do treści

Noworoczne spotkanie pielgrzymów

🙂 Były łzy wzruszenia, radość ze spotkania po latach, rozbudzona tęsknota za Pielgrzymką i to "coś", poczucie wspólnoty, jedności, które łączy tę grupę od 1981 r.

❤️ 7 stycznia w parafii św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim doszło do wyjątkowego spotkania radzyńskich jak i komarowskich pielgrzymów, którzy od 1981 r. wędrowali pątniczym szlakiem z grupą nr 15, a od niedawna gr. 13.
🙏 Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w intencji pielgrzymów dekanatu radzyńskiego i komarowskiego. Polecaliśmy Bogu śp. Beatę Chomicz, której 30 rocznica śmierci minęła w Wigilię Bożego Narodzenia.
Msza święta była koncelebrowana przez kierownika Podlaskiej Pielgrzymki ks. Pawła Bieleckiego, przewodnika grupy 13 ks. Grzegorza Góraja oraz kapłanów, którzy pielgrzymowali z naszą grupą w latach 80, 90 i później, a którzy pochodzą z naszej ziemi radzyńskiej. Byli to ks. Sławomir Niewęgłowski, ks. Janusz Sałaj, ks. Wojciech Walczyna, ks. Wojciech Matuszewski, ks. Jacek Golbiak oraz ojciec Ireneusz Wierzchowski.
🎶 Po Mszy św. ks. Dziekan Krzysztof Pawelec i Kierownik Pielgrzymki ks. Paweł Bielecki odsłonili gablotę ze wszystkimi znaczkami pielgrzymkowymi od 1981 r. aż po dziś. Dzięki otwartemu sercu pielgrzymów udało się zebrać wszystkie. Odżyły wspomnienia....
🎶 W koncercie pamięci uczestniczyli rodzice śp. Beaty Chomicz, syn Wojciech, brat, rodzina bliższa i dalsza oraz przyjaciele, którzy z wielkim wzruszeniem wspominali jej skromność, ogromny talent, twórczość, zaangażowanie w życie Pielgrzymki, parafii, Kościoła oraz ostatni etap życia naznaczony chorobą i cierpieniem.
🎶 Na scenie zespół złożony z pielgrzymkowych sióstr i braci, którzy na przestrzeni 40 lat posługiwali w służbie muzycznej, pod przewodnictwem pana Wojciecha Kwiatka, wykonał piosenki autorstwa śp. Beaty.
Jej syn Wojciech Wertejuk również wykonał kilka utworów, wspominając mamę.
📷 Pielgrzymi odbyli podróż w czasie oglądając prezentację zdjęć z lat 1981 - 2023.
🎼 Na koniec koncertu ze łzami w oczach, wszyscy na stojąco wykonali jedną z najbardziej zapamiętanych i najpiękniejszych piosenek autorstwa śp. Beaty - "Cudowna Maryjo". Utwór jest wieloletnim, ponadczasowym niemalże hymnem naszej grupy, łączącym pokolenia Pielgrzymów. Został napisany w pociągu, po pierwszej wizycie autorki na Jasnej Górze.
🎄Następnie wszyscy połamali się opłatkiem, składając życzenia. Rozmowy, oglądanie zdjęć i wspomnienia trwały do późnych godzin.

❤️🙏 Dziękujemy wszystkim, którzy po wielu latach planowania i zamiarów, przyczynili się do zorganizowania tego niezwykłego wydarzenia.