Przeskocz do treści

Jasełka i spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Brzostówcu

Święta Bożego Narodzenia otacza szczególna aura, której wszyscy oczekujemy. Ich wyjątkowość nie wynika jedynie z atmosfery przygotowań świątecznych, czy zapachu choinki. Wyjątkowość tych Świąt polega na tym, że pozwalamy, by w trakcie ich trwania czas płynął wolniej, bez pośpiechu i hałasu codzienności.

W Szkole Podstawowej w Brzostówcu świątecznie zrobiło się już 19 grudnia. W tym dniu odbyło się szkolne jasełka oraz spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście w osobach: Proboszcza Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim Księdza Krzysztofa Pawelca, Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka, zastępcy Wójta Pana Ireneusza Bogusza, radnego Pana Ryszarda Króla, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Wioletty Głowniak.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Pan Waldemar Potęga, który w swoim wystąpieniu nawiązał do najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, po czym uczniowie wystawili jasełka przygotowane pod opieką Pani Jolanty Nawrockiej i Panów: Andrzeja Radlińskiego i Jarosława Stefaniaka. Po raz kolejny zgromadzeni mogli wspólnie przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami. Zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem.

Po wspólnym kolędowaniu i odczytaniu przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Pawelca Ewangelii według św. Łukasza, uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.


WIĘCEJ ZDJĘĆ: